• Banská Štiavnica

• Do galérie Banská Štiavnica boli pridané fotografie.

Banská Štiavnica sa vo štvrtok 17. 10. 2018 stala cieľom exkurzie žiakov 7. a 8. ročníka. Navštívili Dom Maríny, kde sa odohral príbeh lásky, ktorý Sládkovič zvečnil vo svojej najdlhšej ľúbostnej básni na svete. Prostredníctvom hovoriacich obrazov mohli žiaci prežiť tento ľúbostný príbeh a precítiť krásu a silu básnikových veršov.

Návšteva Banskej Štiavnice, baníckeho mesta európskeho významu, by nebola úplná bez prehliadky múzea baníctva. V štôlni Bartolomej sa žiaci veľa dozvedeli o ťažkej práci baníkov a o spôsobe ťažby v minulosti.

• Návšteva na družstve

• Do galérie Návšteva na družstve boli pridané fotografie.

Štvrtok 18.10.2018 sa žiaci ročníkov 1.- 4. vybrali na družstvo. Dospelé kravičky, aj malé teliatka na nás čakali v obvyklých podmienkach. Deťom sa páčili najmä celkom malé mláďatá, túžili ich hladkať a kŕmiť. Zaujímavá bola i návšteva dojárne. Obzerali dojacie zariadenia a počúvali, ako prebieha celý proces dojenia. Ďakujeme pracovníkom družstva, potešili i lízatká, s ktorými sa s nami rozlúčili...

• Deň zdravej výživy

• Do galérie Deň zdravej výživy boli pridané fotografie.

Pravidelne si dňa 16.10.2018 pripomíname Deň zdravej výživy. V tento deň sme žiakov zapojili do rôznych aktivít, porozprávali sme sa o zdravej výžive a pripravili chutnú a zdravú desiatu.

• Výstava bábik

• Do galérie Výstava bábik boli pridané fotografie.

Nádherné bábiky a zaujímavé hračky vyvolali zmes slovných reakcií a obdivné pohľady u detí, ktoré sa zúčastnili výstavy v KD pod názvom Retro bábiky a retro hračky.

• Exkurzia - FRUCTOP OSTRATICE

• Do galérie Exkurzia - FRUCTOP OSTRATICE boli pridané fotografie.

Dňa 11. októbra 2018 sa tretiaci spolu so škôlkármi zúčastnili exkurzie v spoločnosti Fructop Ostratice. V sadoch a v predajni sme videli nádherné, šťavnaté jablká a kopec iných chutných výrobkov. A nielen videli, ale aj mohli ochutnať.

• Jeseň

• Do galérie Jeseň boli pridané fotografie.

Plody jesene robia radosť veľkým i malým. Kto by si nedal tekvicovú polievku, alebo nevylúskal semiačka tekvice? I jabĺčka rozvoniavajú a gaštankovia zase potešia. Malú jesennú výstavku sme si v škole pripravili i my. Deti si naaranžovaným kútikom spríjemnili pobyt na školskej chodbe.

• Do galérie Šarkaniáda boli pridané fotografie.

V stredu 19.9. pofukoval priaznivý vietor, a tak sa žiaci prvého stupňa vybrali na futbalové ihrisko. Každý držal svojho šarkana, plný zvedavosti, ako bude lietať. Podarilo sa. Slnečné popoludnie nám prialo a šarkany lietali odušu.

• Otvorenie školského roka

• Dňa 3.9.2018 sme slávnostne otvorili nový školský rok 2018/2019. Pri tejto príležitosti pán riaditeľ prvýkrat privítal našich nových prváčikov a ostatným poprial veľa školských úspechov.

• ekonomický a administratívny úsek:

zástupkyňa ZŠ: +421 38 5421116

zástupkyňa MŠ: +421 907 506043