• INFORMÁCIE PRE RODIČOV

• Vážení rodičia!

Upozorňujeme, že zákonný zástupca žiaka

· Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do základnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy resp. školského klubu detí (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

· Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška (náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.

· Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej základnej školy a školského klubu detí na školský rok 2020/2021.

· Predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.

- Pri prerušení viac ako 5 pracovných (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) dní z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast. Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný. V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Ďakujeme za rešpektovanie a dodržiavanie daných pokynov.

• POZOR ZMENA!

• Upozorňujeme rodičov a žiakov, že od 14.9.2020 nastane zmena v rozvrhu.

Zmenený rozvrh bude uverejnený na stránke a žiakov budú informovať triedni učitelia.

• OZNAM - Začiatok šk.roka 2020/2021

• ZŠ s MŠ v Žabokrekoch nad Nitrou oznamuje rodičom a žiakom, že školský rok 2020/2021 sa začne dňa 2.9.2020 t.j. v stredu o 8:00 hod.

Na základe usmernenia Ministerstva školstva SR sú žiaci povinní priniesť vyplnené a podpísané tlačivá Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti

Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa

Do budovy školy bude vstup povolený iba žiakom ZŠ a s rúškom, bez sprievodu rodiča.

Žiaci 1.ročníka môžu prísť v sprievode len jedného zákonného zástupcu.

• Oznam vedúcej školskej jedálne

• Milí rodičia, zákonní zástupcovia!

Vedúca školskej jedálne Vás informuje o možnosti prihlásenia dieťaťa na stravovanie od 3.9.2020.

Ak máte záujem o stravovanie dieťaťa v školskej jedálni, je potrebné vyplniť prihlášku na stravovanie – dokument s názvom:

Prihláška na stravovanie v šk. roku 2020/2021

Tlačivo prihlášky na stravovanie spolu so šekom/ zábezpekou v sume 25,00€/ je možné si vyzdvihnúť aj v ŠJ denne do 13.30hod.

Vyplnenú a podpísanú  prihlášku je potrebné doručiť do školskej jedálne.

Viac informácií sa dozviete na t.č. 038/5421103 alebo 0911842420- ved. ŠJ

• Oznamujeme

rodičom a zákonným zástupcom detí a žiakov ZŠ s MŠ Žabokreky nad Nitrou, že Obec Žabokreky nad Nitrou ako zriaďovateľ ZŠ s MŠ Žabokreky nad Nitrou dňa 12.06.2020 rozhodla, že ZŠ a MŠ budú od 15.06.2020  do odvolania uzavreté.

Za Vaše porozumenie ďakujeme.

• OD 15.06.2020 SA BUDÚ ŽIACI 1.- 5. ROČ. UČIŤ VO SVOJICH KMEŇOVÝCH TRIEDACH. OČAKÁVAME, ŽE VŠETCI ŽIACI NASTÚPIA RIADNE DO ŠKOLY. DO 12.06. 2020 do 10:00 hod. JE POTREBNÉ NAHLÁSIŤ SI V ŠJ ODOBERANIE OBEDOV. ORGANIZAČNÉ POKYNY PLATNÉ OD 15.06.2020 BUDÚ ZVEREJNENÉ V PIATOK 12.06.2020. ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE, PODPORU AJ SPOLUPRÁCU.

Vážení rodičia,

na tomto mieste máte možnosť objednať a zakúpiť pre dieťa pomôcky, sady zošitov a výkresov pre nový školský rok. Ak využijete možnosť "prijať balíčky do školy", budete mať dopravu zdarma, dodané budú do školy v priebehu augusta. Odporúčame Vám využiť túto možnosť.

Do obchodu sa dostanete kliknutím na odkaz "OBJEDNÁVKA".

• Krajské kolo astronomickej súťaže ,,Čo vieš o hviezdach"

• Dňa 22. 4. sa uskutočnilo krajské kolo astronomickej súťaže "Čo vieš o hviezdach". Vzhľadom na pandémiu spôsobenú vírusom Covid-19, súťažilo sa online. Akciu si nenechali ujsť ani žiaci našej školy pod vedením p.učiteľa Arpáša. Najviac sa darilo Bianke Konšovej (5.A) a Peťovi Hudecovi (5.B) Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Peťo navyše obsadil fantastické 2. miesto. Všetkým našim žiakom ďakujeme za účasť a najlepším srdečne gratulujeme!

• OZNAM - Zápis do 1.ročníka

• Zápis do 1. ročníka sa uskutoční v zmysle usmernení ministerstva školstva bez kontaktu s deťmi. V našej obci sa bude konať 20.apríla 2020 v čase od 15.00 – 16,00 hod. Rodičia predškolákov odovzdajú škole žiadosť o prijatie žiaka do ZŠ, alebo žiadosť o odklad povinnej školskej dochádzky pre svoje dieťa. Žiadosti bude preberať pani Mgr. Blinková cez okno zborovne školy.

Apelujeme na rodičov, aby nezabudli na túto svoju povinnosť a striktne rešpektovali termín zápisu 20.04.2020 od 15,00 do 16,00 hod.

Zároveň ďakujeme za dodržiavanie hygienický pravidiel aj pri zápise – rúško, rukavice a 2m odstup.