• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Najlepší recitátori tried súťažili v školskom kole súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko. Gratulujeme umiestneným žiakom a víťazom držíme palce v okresnom kole. Výsledky jednotlivých kategórií:

1. kategória

1. Marek Gebrlín – 3. roč.
            2. Nina Gajdošová – 3. roč.
            3. Olívia Prochádzková – 2. roč.

2. kategória

1. Lenka Laššáková – 4. roč.
            2. Martin Púchovský – 5. roč.
            3. Adela Suláková – 5. roč., Sára Franeková – 5. roč.

3. kategória

1. Rastislav Hrebíček – 7. roč.
            2. Jozef Konš – 7. roč.
            3. Emma Viktória Pavlíková – 7. roč.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko - školské kolo.

• Návšteva predškolákov u prvákov

• Piatok 13.1.2023 sa na našej škole niesol v duchu spolupráce prvého ročníka s materskou školou. Triedna pani učiteľka prvákov si pre deti z tretej triedy MŠ pripravila ukážkovú hodinu slovenského jazyka a matematiky. Prváčikovia predviedli svojim kamarátom zo škôlky, čo všetko sa už stihli v škole naučiť a na čo sa môžu predškoláci tešiť. Deti z MŠ si mohli vyskúšať prácu s interaktívnou tabuľou, dostali priestor preskúmať prostredie prvého ročníka ako aj školské pomôcky, ktoré  pri výchovno-vzdelávacom procese prváci používajú.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva predškolákov u prvákov.

• ... a človek vstúpil na Mesiac

• Už je to 50 rokov, čo človek poslednýkrát pristál na Mesiaci. Pri tejto príležitosti usporiadala hvezdáreň v Partizánskom online súťaž, do ktorej sa zapojilo 25 našich žiakov. Boli naozaj úspešní.

1. miesto:  Hana Vančová - 5. ročník

Emma V. Pavlíková - 7. ročník

Nicolas Bugár -  7. ročník

3. miesto: Matej Blinka - 7. ročník

Oliver Slivka -  7. ročník

Sára Žitňáková - 7. ročník

Simona Hrdá -  8. ročník

Žiakom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album ... a človek vstúpil na Mesiac.

• OZNAM o úprave stravného

• Vážení rodičia,

z dôvodu neustále rastúcich nákladov na výrobu jedál v školskej jedálni Obec Žabokreky nad Nitrou vydala Všeobecné záväzné nariadenie č. 2/2022 o výške príspevkov stravného  od 01. 02. 2023 nasledovne:

Materská škola:               desiata:                obed:                 olovrant:                     spolu:

0,50 €                 1,20 €                 0,40 €                        2,10 €

0,50 €                 1,20 €                  -                                1,70 €

Základná škola:            1,70 € / 1 obed         1. - 4. ročník

Základná škola:            1,90 € / 1 obed         5. - 9. ročník

Doplatok žiakov, ktorí poberajú dotáciu podľa zákona 544/2010 na podporu výchovy k stravovacím návykom, činí na 1 obed nasledovne:

Materská škola:     poldenný                0,40 € / 1 deň

Materská škola:     celodenný              0,80 € / 1 deň

Základná škola:      1. -  4. ročník         0,40 € / 1 obed