• VESELÉ VIANOCE

• Na jedličke sviečky svietia,

v jasliach leží Božie dieťa.

Nech vás jeho láska hreje,

žiari i v tmách beznádeje,

do sŕdc, duší vašich vloží

radosť, šťastie, pokoj Boží.

• December v ŠKD

• Počas adventného obdobia sme v ŠKD nezaháľali. Vyzdobili a zútulnili sme si nielen triedu ŠKD, ale aj vstupnú chodbu a jedáleň. Na Mikuláša nás potešila snehová nádielka a postavili sme prvého snehuliaka. Samozrejme, bez guľovačky by to nešlo.  Na prázdniny sme sa rozlúčili posedením pri čaji, koláčoch a oblátkach.

Do fotogalérie bol pridaný nový album December v ŠKD.

• Vianočná akadémia

• Aj tento rok sa na našej škole konala vianočná akadémia. Deti si pre rodičov pripravili čarovný program, vytvorili krásne výrobky a priniesli kúzelnú vianočnú atmosféru.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná akadémia.

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia

• Vedúca školskej jedálne Vás informuje o pokračovaní dotovaných obedov od 01. 01. 2024.

Ak máte záujem o stravovanie dieťaťa v školskej jedálni, je potrebné vyplniť návratku na stravovanie a prihlášku na stravovanie – dokument s názvom:

Prihláška na stravovanie v roku 2024

Návratka - žiadosť o poskytnutie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa

Tlačivo prihlášky na stravovanie a návratky spolu so šekom (zábezpekou v sume 30,00 €) je možné si vyzdvihnúť aj v školskej jedálni.

Vyplnenú a podpísanú návratku a prihlášku na stravovanie pre nových stravníkov  je potrebné doručiť do školskej jedálne.

Týka sa to len nových stravníkov, ostatní pokračujú ako doteraz.

V prípade, ak sa nechce dieťa STRAVOVAŤ, je potrebné informovať vedúcu školskej jedálne.

Viac informácií sa dozviete na 0911 842 420 – p. Korcová, vedúca školskej jedálne.

• VIA HISTORICA

• Dňa 20.12.2023 nám herci z Via Historica zábavnou formou priblížili časť našich národných dejín.

Do fotogalérie bol pridaný nový album VIA HISTORICA.

• Fyzikálna a chemická šou

• Dňa 18.12. 2023 sa na našej škole pre žiakov 1. a 2. stupňa uskutočnilo vystúpenie pod názvom ,,Fyzikálna a chemická šou´´. Žiaci si mohli vyskúšať množstvo pútavých a zábavných pokusov, zahrať sa na mladých vedcov, naučiť sa jednoduché triky pri výrobe rôznych látok a trošku si ,,zaexperimentovať´.
            Nazreli tak do tajomstva vedy, pričom mnohí zistili, že fyzika a chémia nie sú nudné predmety!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Fyzikálna a chemická šou.

• Korčuliarsky výcvik

• V dňoch 11.12. - 15.12.2023 naši žiaci absolvovali korčuliarsky výcvik na zimnom štadióne v Bánovciach nad Bebravou. Mnoho detí sa naučilo korčuľovať a tí ostatní sa výborne zdokonalili.

Veľké poďakovanie patrí trénerom, ktorí sa deťom venovali počas celého týždňa. Každý deň odchádzali unavené, ale šťastné

Do fotogalérie bol pridaný nový album Korčuliarsky výcvik.

• Cyrano z predmestia

• Nestarnúci príbeh lásky Cyrana ku krásnej Roxane ožil pred očami žiakov 9. a 8. ročníka v Divadle Nová scéna v Bratislave. Dňa 13. 12. 2023 sme si vychutnali rockový muzikál a zároveň atmosféru vianočnej  Bratislavy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Cyrano z predmestia.

• Divadelné predstavenie - Nitra

• Dňa 11. decembra sme sa so žiakmi 5.-7. ročníka zúčastnili kultového maďarského rozprávkového muzikálu Povala.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre nás privítalo príjemnou vianočnou atmosférou a divadelné predstavenie sme si užili plnými dúškami.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadelné predstavenie - Nitra.

• Kde sa vzal, tu sa vzal,

Mikuláš pod oknom stál.

V ruke veľkú paličku,

na hlave mal čiapočku.

Z bielych fúzov, teplý šál,

tak na deti vykúkal.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Každoročne sa na našej škole stretávajú žiaci, pre ktorých je angličtina nie len povinným vyučovacím jazykom, ale majú k nej oveľa bližší vzťah a radi si preveria svoje vedomosti.

Dňa 22.11. a 24.11. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo postupovej súťaže Olympiáda v anglickom jazyku. Tohtoročného kola sa zúčastnilo 17 žiakov 6. – 9.ročníka, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Žiaci obidvoch kategórií súťažili v písomnej a ústnej časti.

Umiestnenie žiakov v jednotlivých kategóriách bolo nasledovné:

Kategória 1A - 6. - 7.ročník:  1. miesto – Katarína Žilinková (p.uč. Špániková)

2. miesto – Eliška Šuranyiová (p.uč. Špániková)

3. miesto – Adela Suláková (p.uč. Turčeková)

Kategória 1B - 8. - 9. ročník:  1. miesto – Rastislav Hrebíček (p.uč. Škarbalová)

2. miesto - Nicolas Bugár (p.uč. Špániková)

3. miesto – Vanesa Pilátová (p.uč. Špániková)

Víťazi jednotlivých kôl – žiaci na prvých miestach, postupujú do obvodného kola, ktoré sa bude konať v januári. Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť, víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v obvodnom kole.