• Pytagoriáda

• Tak ako po minulé roky aj tento školský rok sa žiaci našej školy pod vedením svojich učiteľov matematiky zapojili do matematickej súťaže Pytagoriáda. Celkovo sa zapojilo 53 detí našej školy, z toho 15 detí bolo úspešnými riešiteľmi školského kola. Do okresného kola bolo pozvaných 9 žiakov a z nich sa úspešnými riešiteľmi stali žiaci: 5. miesto Rybár Dávid z 5. ročníka

7. - 8. miesto Gašparová Lenka zo 7. ročníka. Všetkým súťažiacim blahoželáme ku dosiahnutým výsledkom.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda.

• Biologická olympiáda

• Dňa 13. apríla 2023 sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády kat. E.  Zúčastnili sa ho štyria žiaci:

Ľuboš Chromík, 7. roč. – odbornosť botanika

Matej Blinka, 7. roč. – odbornosť botanika

Lenka Gašparová, 7. roč. - odbornosť zoológia

Ema Vacvalová, 9. roč. – odbornosť zoológia

Umiestnenie v odbornosti botanika získali: 1. miesto - Ľuboš Chromík

2. miesto - Matej Blinka

Umiestnenie v odbornosti zoológia získali: 1. miesto - Lenka Gašparová.

4. miesto - Ema Vacvalová

Lenka Gašparová sa zúčastnila aj krajského kola, ktoré sa konalo 16. mája 2023 v Považskej Bystrici, kde sa umiestnila na 7. mieste a bola úspešná riešiteľka.

Zároveň sa Lenka Gašparová zúčastnila aj okresného kola Biologickej olympiády kat. D, kde získala 2. miesto a bola úspešná riešiteľka.
            Všetkým zúčastneným gratulujeme a prajeme ešte veľa úspechov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Biologická olympiáda.

• DEŇ MATIEK

• Sviatok matiek je špeciálnou príležitosťou, keď môžeme poďakovať mame inak ako v bežný deň. A tak okrem milých slov a objatí pripravili naši žiaci kultúrny program. Veríme, že svojím tancom, spevom, hrou aj  slovom potešili všetky mamy, spríjemnili im sviatočnú nedeľu a takto vyjadrili poďakovanie za ich nekonečnú obetavosť.

Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ MATIEK.

• Preteky v ľahkej atletike

• Dňa 12. mája 2023 sa naši žiaci - športovci zúčastnili atletických pretekov, ktoré sa konali  v ZŠ R. Jašíka v Partizánskom.

Reprezentovali nás:

7. roč. - Laura Shabani, Lea Shabani, Vladimír Režo , Rastislav Hrebíček, Ľuboš Chromík

8. roč. - Zuzana Franeková,  Eva Laššáková, Miroslav Kucharik, Alex Podoba

9. roč. - Jakub Pukanec

Gratulujeme Miroslavovi Kucharikovi k 3. miestu v hode kriketovou loptičkou.

Ďakujeme všetkým za výborné športové výkony a reprezentáciu školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Atletické preteky.

• Základná škola s materskou školou v Žabokrekoch nad Nitrou

pozýva všetky mamičky a babičky

na kultúrny program pri príležitosti sviatku

Dňa matiek

v nedeľu 14. mája 2023 o 15.00 hodine

v Kultúrnom dome v Žabokrekoch nad Nitrou.

Tešíme sa na Vás!

• Svetový deň Pohybom ku zdraviu

• Aj keď vieme, že pohyb je základným a najlacnejším prostriedkom prevencie civilizačných ochorení, hýbeme sa málo. Práve preto je aj jeden zo svetových dní Svetovej zdravotníckej organizácie venovaný pohybu.

10.máj – Svetový deň Pohybom ku zdraviu sme si aj my pripomenuli cvičením na školskom dvore.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň Pohybom ku zdraviu.

• Náš guľatý svet

• Žiaci našej školy sa zúčastnili súťaže "Náš guľatý svet", ktorá sa uskutočnila 28. 04. 2023  v ZŠ Veľké Bielice. Zo 100 účastníkov Monika Duchovičová, žiačka 4. roč., sa umiestnila na 3. mieste vo svojej kategórii. Blahoželáme a prajeme ešte veľa pekných kresieb.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Náš guľatý svet.

• JUNIOR INTERNET AMAVET 2023

• Junior Internet je súťažná konferencia pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, digitálnu grafiku a dizajn, kreatívne písanie textov, tvorbu blogov, tvorbu vzdelávacích projektov či programovanie aplikácií.
            Podporuje digitálne vzdelávanie vo voľnom čase, prispieva k rozvoju kreativity a zvyšuje digitálne zručnosti detí a mladých ľudí. Prispieva k zvýšenému záujmu žiakov najmä stredných škôl o štúdium vo vednom odbore informatika a počítačové inžinierstvo na Slovensku.
            Amavet, asociácia pre mládež, vedu a techniku uskutočnila finále tejto súťaže v dňoch 28. - 29. apríla 2023 na FIIT STU v Bratislave.
            Do súťaže postúpili aj žiaci našej školy: Jozef Konš a Rastislav Hrebíček (7. roč.), ktorých projekt bol vybraný medzi 50 najúspešnejších. Súťažili v kategórii JuniorLEARN s projektom pod názvom: Gitarový tutoriál, ktorý bol zameraný na výučbu hry na gitaru. Okrem prezentácie sa zúčastnili aj na niektorých zaujímavých prednáškach napr. Úvod do umelej inteligencie a interakcia  človeka s počítačom.
            Blahoželáme a prajeme im veľa úspechov aj na ďalších vzdelávacích online projektoch.

Do fotogalérie bol pridaný nový album JUNIOR INTERNET AMAVET 2023.