• Biologická olympiáda

• Dňa 21. 04. 2022 sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády kat. D v Centre voľného času v Partizánskom.

V tejto kategórií súťažila z našej školy len jedna žiačka - Lenka Gašparová.

Súťaž bola rozdelená na dve časti: Teoreticko-praktická časťProjektová časť. Lenka sa zapojila do oboch častí a získala pekné umiestnenia.

V Teoreticko-praktickej časti získala 3. miesto.
            V Projektovej časti 1. miesto

Blahoželáme k získaným úspechom a prajeme veľa šťastia aj v ďalších olympiádach.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Biologická olympiáda.

• DEŇ MATIEK

• Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok sme si  Deň matiek pripomenuli v nedeľu 8. mája.

Je to špeciálny čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Všetkým mamám, babkám, tetám sme za ich lásku a obetavosť  pripravili  kultúrny program ako najmilší darček od všetkých detí.

V programe vystúpili deti materskej školy i žiaci základnej školy. Striedali sa tančeky, básničky i hovorené slovo a všetci sa snažili ako najlepšie vedeli. Ďakujeme deťom, pani učiteľkám, ktoré program pripravili a veríme, že potešili srdce každej mamy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ MATIEK.

• Putovná výstava o Štefánikovi

• S významnou osobnosťou našich dejín - Milanom Rastislavom Štefánikom - sa naši žiaci mohli bližšie oboznámiť prostredníctvom putovnej výstavy Stopy života.

Na deviatich paneloch formou fotografií a písaného textu mohli žiaci Štefánika spoznať z rôznych uhlov pohľadu – rodinného, študentského, vedeckého, spoločensko-politického. Vyústením tejto vzdelávacej aktivity bolo zapojenie žiakov do súťaže Štefánik na školách.

Žiaci absolvovali vedomostný kvíz a do umeleckej výzvy sa zapojili bratia Ľuboš Chromík (6. roč.) a Lukáš Chromík (9. roč.). Skonštruovali  tri modely lietadla Caproni, na ktorom letel Štefánik do vlasti.

Súťaž  bude vyhodnotená v júni.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Putovná výstava o Štefánikovi.

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Žabokreky nad Nitrou Vás pozýva na oslavu Dňa matiek, ktorá sa uskutoční v nedeľu 8.mája o 14:30 hod. v kultúrnom dome.

• DEŇ ZEME

• Už tradične sme si 22. apríla pripomenuli Deň Zeme.

Naša škola ho oslávila viacerými aktivitami. Žiaci sa tešili, že tento školský deň bol iný ako tie bežné a zároveň sa veľa naučili. Absolvovali planetárium, vyčistili prostredie v okolí školy a venovali sa tematike ochrany životného prostredia.

Bol to vydarený a poučný deň pre všetkých.

Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME.

• Oznámenie – riaditeľské voľno

• Podľa Zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) § 150 ods. 5 poskytujem z organizačných dôvodov - Testovanie T5 žiakom 6., 7., 8. a 9. ročníka Základnej školy s materskou školou, Školská 219, 958 52  Žabokreky nad Nitrou riaditeľské voľno dňa 18. mája 2022 ( streda ).

Mgr. Jana Števicová