• Včelárska súťaž

• Slovenský zväz včelárov v Bánovciach nad Bebravou v našej škole vyhlásil súťaž Život včiel.

Do vedomostnej súťaže sa zapojilo 25 detí. Deti boli z 1. až 8. ročníka. Vedomosti o včelách nazbierali počas školského roka z učiva na vyučovacích hodinách, ale aj zo Včelárskych besied. Súťaž sa skladala z poznávania rastlín, vedomostného testu o včelách a poznávania produktov včiel. Pre kreatívne deti bola vyhlásená Umelecká výzva, do ktorej sa zapojili predškoláci a prevažne deti z ŠKD.

Všetky súťažiace deti získali odmenu.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Včelárska súťaž.

• ENGLISH STAR

• Je to  medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Propaguje a popularizuje anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivuje žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Žiaci si zábavnou formou porovnávajú svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl a rozširujú svoje schopnosti komunikácie v cudzom jazyku.

Do  súťaže sa zapojilo aj 20 žiakov našej školy a dosiahli veľmi pekné výsledky. Všetci boli úspešní riešitelia a 8 z nich malo viac ako 90% úspešnosť.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Englishstar.

• Po stopách SNP

• Zväz protifašistických bojovníkov v zastúpení pánom Peniaškom pripravil exkurziu po stopách protifašistického odboja v našom regióne. Konala sa 10. 06. 2022 a zúčastnilo sa jej  42 žiakov 6., 7. a 8. roč.

Položili sme veniec k pamätníku padlých partizánov v Lehote pod Vtáčnikom. Žiaci si mohli prezrieť bunker, kde sa partizáni schovávali počas vojny, poľnú nemocnicu partizánskeho oddielu a vypočuli si zaujímavý výklad s ukážkou zbraní.

Neskôr nasledovala prehliadka historických vozidiel v Múzeu techniky a automobilov. V Cígli sme si v pamätnej izbe vypočuli výklad o miestnych hrdinoch z 2. sv. vojny.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Po stopách SNP.

• Výlet Bojnice

• Žiaci 1.,2. a 3.ročníka sa 15.júna zúčastnili školského poznávacieho výletu do Bojníc. Spoločne sme vyrazili do zoologickej záhrady, kde sme sa bližšie oboznámili so životom zvierat. Tu na nás čakali zvieratká, ktoré deti s radosťou obzerali a tešili sa z ich prítomnosti. Zrkadlá, zrkadlá a ešte raz zrkadlá. Aj tak sa dá charakterizovať ďalšia zaujímavá atrakcia, pri ktorej sme hľadali východ z netradičného bludiska. Náš výlet bol plný zábavy, zážitkov a dobrej nálady. Na záver nechýbala ani sladká zmrzlinka.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet Bojnice.

• LOV SLOV

• Celý týždeň si deti v Školskom klube detí rozširovali slovnú zásobu, lovili v hlavách slovíčka...

Každý deň si vyžrebovali nové písmenko na ktoré za 10 minut museli napísať čo najviac spisovných a slušných slov... Do súťaže sa zapojili všetky prítomné deti.

Do fotogalérie bol pridaný nový album LOV SLOV.

• Štefánik na školách

• Dňa 10. 06. 2022 sa v mestskej kinosále v Partizánskom uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie výhercov súťaže  “Štefánik na školách.” Ocenení boli aj naši žiaci:

Ľuboš Chromík (6. roč.) za zhotovenie dvoch modelov  Štefánikovho lietadla Caproni z dreva a Lukáš Chromík (9. roč.) za zhotovenie modelu z kovu.

Výhercom srdečne blahoželáme a zároveň ďakujeme aj ostatným žiakom, ktorí sa do súťaže zapojili.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Štefánik na školách.

• ŠKOLA BONTÓNU

• Dňa 6.6.2022 do našej školy zavítala návšteva z historicko-umeleckej spoločnosti Bojník, ktorá našim žiakom prezentovala pravidlá etikety a slušného správania, či už ide o stolovanie, predstavovanie sa, podávanie rúk, správania sa v reštaurácií. Aktérmi tohto podujatia boli aj naši žiaci, ktorí si na vlastnej koži vyskúšali všetky tieto činnosti. Všetkým zúčastneným ďakujeme a dúfame, že tieto nadobudnuté skúsenosti využijú aj v každodennom živote.

Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKOLA BONTÓNU.

• Memoriál Jána Chochulu - "Chochuliáda"

• Prvý júnový piatok v roku patrí okresným pretekom v ľahkej atletike pod názvom Memoriál Jána Chochulu - Chochuliáda. Stovky detí mladšieho školského veku z 13 škôl súťažia v areáli ZŠ s MŠ Veľká okružná v Partizánskom.

Z našej školy nastúpilo 26 športovcov.

Doniesli sme dve medaily: striebro v hode kriketovou loptičkou vybojovala tretiačka Nikola Poloncyová a bronz patrí prvákovi Martinovi Prochádzkovi .

Gratulujeme.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Chochuliáda.

• Exkurzia - poľnohospodárske družstvo

• Poľnohospodárske družstvo v našej obci nám pripravilo zaujímavú prehliadku. Dozvedeli sme sa veľa o chove hovädzieho dobytka, ale i o náročnej práci zamestnancov družstva.

Najviac sa nám páčili najmenšie teliatka, veľký rešpekt v nás vzbudzoval obrovský býk.

Ako darček sme pripravili výtvarné práce, ktoré budú spríjemňovať priestory kancelárie družstva. Počasie nám prialo, takže táto zaujímavá exkurzia príjemne spestrila naše júnové vyučovanie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia - poľnohospodárske družstvo.

• Deň detí

• Medzinárodný deň detí je sviatok, na ktorý sa žiaci našej školy veľmi tešia. V tento deň sa snažíme, aby bol pre nich iný, výnimočný. O prekvapenie a dobrú náladu sa postarali hasiči a Zdenko Rybár so svojou skvelou motoshow. Nechýbal ani skákací hrad, popcorn a cukrová vata. Bol to deň plný zábavy, hudby a prekvapení. Detská radosť a úsmev na ich tvári boli tou najlepšou odmenou.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí.