• Technická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 24.11.2022 sa na ZŠ R. Kaufmana v Partizánskom konalo OKRESNÉ KOLO TECHNICKEJ OLYMPIÁDY. V kategórii jednotlivcov naša žiačka 7. ročníka Emma Viktória Pavlíková získala krásne 3. miesto. Dievčatá z 9. ročníka Vanesa Marková a Kristína Kováčiková obsadili 5. miesto. Gratulujeme!

• Olympiáda v anglickom jazyku

• V novembri sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa ho desať žiakov 7. ročníka a dve žiačky 9. ročníka. Svoje vedomosti si vyskúšali v štyroch základných kategóriách:

posluch s porozumením, čítanie s porozumením, gramatický test a komunikácia.

Výsledky  boli nasledovné:  kategória A1: 1. miesto -  Vanesa Pilátová

2. miesto - Laura Shabani

3. miesto - Nicolas Bugár

kategória B1: 1. miesto -  Martina Florner

Súťažiace z prvého miesta postupujú na okresné kolo, ktoré sa bude konať v Partizánskom v mesiaci január.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda v anglickom jazyku.

• COSMOS DISCOVERY

• 18.11. vycestovali naši siedmaci do Bratislavy na výstavu kozmonautiky Cosmos discovery.

Žiaci sú veľkí nadšenci vesmíru a tu si prišli naozaj na svoje. Videli exponáty z USA aj Ruska, ktoré boli vo vesmíre. Unikátnu zbierku skafandrov a reálne modely vesmírnych lodí, raketoplánov a rakiet. V interaktívnom Cosmos – campe si mohli vyskúšať výcvik kozmonautov a rôzne 3D technológie.

Žiaci si aj takouto cestou doplnili svoje vedomosti z geografie a fyziky.

Do fotogalérie bol pridaný nový album COSMOS DISCOVERY.

• Exkurzia Trnava - KÁČKO

• Dňa 10.11.2022 sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili exkurzie pod záštitou IPčka (internetovej poradne pre mladých) - Káčko Trnava.

Absolvovali prednášku o duševnom zdraví, kde žiaci mohli vyjadriť svoj názor, svoje pocity formou otázok a odpovedí. V druhej časti exkurzie sa žiaci odreagovali prostredníctvom rôznych hier v neformálnej komunite Flek klubu, kde návštevníci nachádzajú pocit bezpečia, odbornú psychologickú pomoc, inšpiráciu a rast.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Trnava - KÁČKO.

• Okresné kolo v stolnom tenise - žiačky

• Dňa 3.11.2022 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v stolnom tenise žiačok v Bošanoch. Zúčastnilo sa päť škôl. Z našej školy nás reprezentovali tri žiačky:
            Ema Vácvalová – 9. roč.,

Simona Podoláková – 8. roč.,

Hana Vančová – 5. roč.

Vďaka výborným výkonom dievčat sa im podarilo získať 3. miesto.

Dievčatám blahoželáme a prajeme ešte veľa športových úspechov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v stolnom tenise - žiačky.

• Edu Escape Room

• V dňoch 2.11. a 3.11.2022 sa v našej škole opäť uskutočnilo vyučovanie pod názvom Edu Escape Room. V dobrodružnej hre si žiaci precvičili logické myslenie, kritické myslenie, jemnú motoriku a využili vedomosti z viacerých predmetov. Žiaci uvítali spestrenie výchovno-vzdelávacieho procesu prostredníctvom tejto aktivity. Za spoluúčasť pri financovaní akcie ďakujeme ZRŠ.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Edu Escape Room.

• Exkurzia v Banskej Štiavnici

• Ľúbostný príbeh Andreja Sládkoviča a Márie Pischlovej ožil pred zrakmi našich žiakov v rodnom dome Márie v Banskej Štiavnici. Dňa 26. 10. 2022 navštívili ôsmaci a deviataci Banku lásky a dozvedeli sa viac o vzniku najdlhšej  ľúbostnej básne Marína. Staré olejomaľby nečakane ožili a Andrej s Marínou si vyznali svoje city v podmanivej recitácii Táne Pauhofovej a Roberta Rotha.

V starobylom banskom meste žiaci vyzbrojení prilbami, plášťami a baterkami sfárali do štôlne Bartolomej a dozvedeli sa viac o dejinách rudného baníctva. V podzemných chodbách videli historické banské zariadenia svedčiace o ťažkom živote baníkov, ale aj o dômyselnosti našich predkov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Banskej Štiavnici.