• DEŇ ZEME

Na našej škole sme si 22. apríla pripomenuli DEŇ ZEME. Bohužiaľ, počasie nám neprialo. Všetky aktivity sa preto uskutočnili v budove školy a v telocvični. Domov sme však odchádzali spokojní a obohatení o nové zážitky a vedomosti o našej planéte.

Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME.

• Zelený svet

Dňa 18. apríla 2024 sa uskutočnil na SOŠ J. A. Baťu v Partizánskom 2. ročník študentskej technickej konferencie s názvom Zelený svet. Pozvaní boli aj naši žiaci, ktorí sa oboznámili s obnoviteľnými zdrojmi energie na Slovensku a vo svete prostredníctvom projektov, ktoré prezentovali žiaci tejto školy, ako aj vyučujúci z vybraných vysokých škôl. Našim žiakom sa konferencia veľmi páčila. Získali tak veľa nových vedomostí a informácií o výrobe elektrickej energie ekologickým spôsobom.

• Deň zdravia

Svetový deň zdravia je každoročne 7. apríla významnou oslavou zdravia, ktorá nám pripomína, že zdravie nie je samozrejmosť a je potrebné podieľať sa na jeho ochrane a udržiavaní.

Aj u nás na škole sme tento deň oslávili mnohými aktivitami. Tréner Marek nám priblížil pojem zdravie z rôznych pohľadov. Školská psychologička nám ukázala rôzne techniky, ako udržať naše duševné zdravie v rovnováhe. Vyskladali sme zdravý aj nezdravý jedálniček a vyskúšali našu silu a vytrvalosť. Deň sme ukončili pohybom vonku – futbal, pingpong, volejbal,... každý si prišiel na svoje.

• Zápis do 1. ročníka

Dňa 8. apríla 2024 sa v našej škole uskutočnil zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025. Budúci školáci mali možnosť ukázať svoju šikovnosť, zručnosť i vedomosti získané v materskej škole. Mnohí prekvapili nielen svojimi poznatkami z matematiky či poznaním písmeniek, ale aj výtvarným nadaním.

• Čítame pre radosť

Knihy sú skvelé. Otvárajú bránu k múdrosti a preto sa snažíme viesť aj naše deti k láske ku knihám.

Mesiac marec bol venovaný knihám a naši mladší žiaci mali možnosť vypočuť si príbehy, ktoré im čítali starší spolužiaci. Túto možnosť využili aj prváci a pripravili si čítanie rozprávky pre predškolákov.

• Easter Egg Hunt

Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami si pani učiteľky anglického jazyka pripravili pre deti 1. - 5. ročníka zaujímavú aktivitu.

Easter Egg Hunt je tradícia v anglicky hovoriacich krajinách a naši žiaci si mali možnosť užiť atmosféru pri pátraní po skrytých vajíčkach. Atmosféra bola fantastická.

Streda 24. 4. 2024